PUBLIKACJE

W naszej pracy wiemy, że najważniejsze jest ciągłe poszerzanie wiedzy, abyśmy mogli świadczyć naszym pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Staramy się również przekazywać ją w prosty sposób publikując artykuły w różnych gazetach lub na naszej stronie. Wyjaśniamy w nich podstawowe zagadnienia stomatologii oraz uczymy naszych pacjentów jak postępować w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Wizyta u stomatologa w ciąży

W marcowym wydaniu miesięcznika Dziecko – najlepsza inwestycja nasz ekspert lek. stom. Agnieszka Stopa-Wilkos radzi jak należy dbać o zęby i dziąsła w okresie ciąży. Jeśli zamierzasz być młodą mamą lub niedługo będziesz, zapraszamy do lektury.

Plik do pobrania artykułu w formacie pdf znajdziecie tutaj.

Ciąża to nie tylko radosne oczekiwanie na nowego członka rodziny, ale także obciążenie dla organizmu matki. Dotyczy to także zębów i dziąseł, dlatego trzeba regularnie odwiedzać stomatologa i nie odkładać niezbędnych zabiegów na czas po urodzeniu dziecka.

więcej »

Pierwszy ząbek

Ząbkowanie może mieć przykry przebieg zarówno dla naszych pociech, jak i dla nas. W artykule wyjaśniamy jakich objawów możemy się spodziewać oraz postaramy się wyjaśnić jak sobie z nimi radzić. Artykuł w wersji pdf jest do pobrania tutaj. Pierwszy ząbek zazwyczaj wyrzyna się dziecku około 6. miesiąca życia, ale objawy tego procesu mogą zaczynać się już dużo wcześniej. Tempo wyrzynania się ząbków jest bardzo indywidualne. Według statystyk pierwszy ząbek zazwyczaj pojawia się, jak dziecko kończy pół roku. Jednak w żaden sposób nie jest

więcej »

Systematyczna higiena jamy ustnej u dzieci

Tutaj można pobrać artykuł w formacie pdf, który ukazał się w wakacyjnym wydaniu miesięcznika „Dziecko – najlepsza inwestycja” Systematyczna higiena jamy ustnej u dzieci w wieku szkolnym to inwestycja na lata. Zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy oraz obniża koszty związane z zabiegami stomatologicznymi. Próchnica zębów u dzieci może rozpoczynać się już w 1 roku życia. Przełomowe dla jej rozwoju są pierwsze 3–4 lata życia malucha (po czym jej frekwencja wzrasta z wiekiem). Dlatego tak istotna jest higiena i kontrolowanie stanu uzębienia nawet takich

więcej »